Kwas alfa liponowy jest nasyconym kwasem tłuszczowym. Kwas alfa liponowy odgrywa bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu.

Jak działa na organizm?

Kwas alfa liponowy ma ogromne znaczenie dla organizmu. Nie udało się do tej pory odkryć drugiej substancji, która byłaby tak silnym przeciwutleniaczem jak kwas alfa-liponowy. Kwas alfa-liponowy nie tylko skutecznie zwalcza wolne rodniki, które odpowiadają za wiele stanów zapalnych w organizmie, ale także wspiera układ odpornościowy. Kwas alfa-liponowy w bardzo małej, nie pokrywającej zapotrzebowania jest produkowany przez organizm. Koniecznie więc musimy dostarczać kwas alfa-liponowy z pożywieniem.

Kwas alfaliponowy zawiera szpinak, drożdże piwne oraz mięso. Kwas alfa liponowy działanie na organizm jest wielostronne. Oczywiście kwas alfa liponowy działanie jest pozytywne. Kwas alfaliponowy między innymi przyspiesza metabolizm.

Suplementy z kwasem alfa liponowym

Kwas alfa liponowy opinie wśród naukowców, lekarzy i dietetyków ma naprawdę bardzo dobre. Kwas alfa liponowy preparaty już od dłuższego więc czasu są dostępne na polskim rynku. Kwas alfa liponowy preparaty to między innymi MSE, którą stworzył specjalista od medycyny mitochondrialne dr Enzmann.

Kwas alfa liponowy preparaty MSE należą do preparatów o długim uwalnianiu. Dzięki temu, że kwas alfa liponowy zamknięty został w kapsułkach wyprodukowanych z roślin, kwas alfa liponowy MSE mogą stosować także weganie. Kwas alfa liponowy mse nie zawiera laktozy i glutenu.