Działem medycyny, który na pewno warto poznać bliżej jest medycyna mitochondrialna. Zajmuje się mitochondriami. Są to niewielkie struktury komórkowe obecne w każdej komórce. Coraz częściej mówi się, że to właśnie mitochondria wpływają na długość i jakość naszego życia. Tym, co wpływa na kondycję mitochondriów są z kolei substancje mitochondrialne. Medycyna mitochondrialna zna ich wiele. Jedną z nich jest witamina C.

Dlaczego witamina C jest taka ważna?

Kiedy poziom witaminy C w naszym organizmie jest prawidłowy, nasz układ immunologiczny pracuje właściwie. Kiedy z kolei witaminy C brakuje, zaczynają trapić nas rozmaite infekcje. Rola witaminy C jest jednak znacznie większa. To ona wpływa na proces wchłaniania żelaza. Pośrednio chroni nas więc przed anemią. Kiedy witaminy C w naszym ciele jest zbyt mało, żelazo nie może być wchłaniane. Dzięki witaminie C mamy również siłę i nie jesteśmy zmęczeni.

Inne substancje mitochondrialne

Inne substancje mitochondrialne to między innymi witaminy: witamina K2, witamina B3, witamina B12, witamina D3. Zalicza się do nich również koenzym Q10, l karnityna, kwas alfa liponowy, mangan, chrom.

Dobrej jakości suplementy

Chcąc dostarczyć organizmowi substancji mitochondrialnych, warto sięgać po wysokiej klasy suplementy. Takim jest właśnie preparat Witamina B Complex oraz Witamina K2 MK7. Również chrom w tabletkach i mangan suplement zasługują na uwagę. Witamina C to substancja mitochondrialna, którą przez lata kojarzono wyłącznie z walką z przeziębieniem. Tymczasem jej rola w naszym organizmie jest znacznie większa.